Wraz z cieplejszymi dniami warto pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i najbliższym. Spędzanie czasu na świeżym powietrzy i zabawy dzieci potrafią umilić niejeden letni dzień. Pojawienie się kleszczy na posesji może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet i życia, dlatego warto zastanowić się nad odkleszczaniem.

Zamgławianie jest jedną z najbardziej skutecznych sposobów walki z kleszczami. Pozwala skutecznie ograniczyć ilość insektów na posesji czy w ogrodzie. Odkleszczanie przeprowadzanie jest z wykorzystaniem zamgławiaczy, którzy podobnie w przypadku odkomarzaniu rozpyla środek dezynfekujący za pomocą mgły. Środek dezynfekujący wnika w trudnodostępne miejsca skutecznie pozbywając się insektów. Wykorzystywane środki upośledzają czynności życiowe owadów skutecznie je eliminując.

Odkleszczanie przeprowadzane jest na otwartych przestrzeniach. Najczęściej są to prywatne posesje, ogrody i działki. Skuteczność zabiegu determinuje charakterystyka terenu, na którym jest on przeprowadzany. Wpływa na to przede wszystkim wielkość i bujność roślinności. Im większy obszar jest poddany opryskowi tym większa jest jego skuteczność. Pozytywnie wpływa także bujność roślinności, ponieważ najczęściej tam występują siedliska kleszczy.

Skutki utrzymują cię od 2 do 4 tygodni. Podobnie jak w przypadku odkomarzania ze względu na narażenie na warunki atmosferyczne czas ten może się skrócić w wypadku wystąpienia intensywnych opadów deszczu.