Ozonowanie pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń

Ozon ze względu na silne właściwości utleniające oraz biobójcze jest jednym z najskuteczniejszych środków do dezynfekcji pomieszczeń. Jako gaz dostaje się w każdy zakamarek niszcząc wszelkie zarazki (w tym bakterie i wirusy) oraz mikroorganizmy takie jak pleśnie i grzyby.

W OZONUS wykonujemy ozonowanie różnych pomieszczeń,  w tym ozonowanie biur, sklepów, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, itd. Dzięki odpowiednio dużej mocy ozonatorów wykonujemy również duże zabiegi: ozonowanie szkół i przedszkoli, hal i magazynów oraz urzędów i budynków użyteczności publicznej.

Dezodoryzacja pomieszczeń

Dezodoryzacja ozonem polega na usuwaniu niepożądanych zapachów. Podczas ozonowania pomieszczeń ozon wchodzi w reakcję ze źródłem zapachu skutecznie go eliminując. Dlatego jest najlepszym sposobem usuwania szczególnie uciążliwych zapachów pochodzących z dymu papierosowego, zadymienia po pożarze, pleśni, od zapachu zwierząt i z rozkładu cząstek organicznych (np. zepsute mięso), itd. Czas dezodoryzacji jest uzależniony głównie od intensywności usuwanych zapachów i może trwać od 1 nawet do 12 godzin.

Ważne informacje

  • Ozonowanie pomieszczeń musi być wykonywane przez wyszkolony personel wyposażony w odpowiednie środki ochrony osobistej.
  • Dla odpowiedniej skuteczności i bezpieczeństwa należy badać stężenie ozonu w pomieszczeniu precyzyjnym miernikiem zarówno podczas ozonowania jak i bezpośrednio po nim.
  • Ozonowanie pomieszczeń wyklucza przebywanie w nich ludzi i zwierząt zarówno podczas zabiegu, jak i po nim (do momentu przewietrzenia pomieszczenia lub odczekania ca najmniej 4 godzin).