Wraz z pojawieniem się insektów tj. pluskwy, karaluchy, wszy, pchły albo mole zachodzi konieczność przeprowadzenia dezynsekcji. Innym powodem może być podejrzewanie występowania wyżej wymienionego robactwa. Wtedy mamy do czynienia z dezynsekcją prewencyjną.

Zamgławianie to najczęstsza metoda dezynsekcji stosowana w przypadku lokali. Najbardziej narażonymi miejscami na pojawienie się insektów oprócz domów mieszkalnych są salony, w których najważniejsze jest utrzymanie higienicznych i niemalże sterylnych warunków. Należą do nich przede wszystkim salony kosmetyczne, salony fryzjerskie oraz salony piercingu i tatuażu.

W trosce o utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług warto zastanowić się na dezynsekcją lokalu poprzez zamgławianie ULV. Jako jedyna wykazuje kompleksowe działanie i jest w pełni bezpieczna dla ludzi oraz mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Cechuje ją wysoka skuteczność.

Zabieg zamgławiania odbywa się przy wykorzystaniu tzw. zimnej mgły, czyli roztworu wody ze środkiem chemicznym. Dzięki mikrokropelkom preparatu insektobójczego powietrze dociera do nawet trudnodostępnych miejsc. Powstała mgła osadza się na powierzchniach poziomych i pionowych i odparowuje. Dlatego po zabiegu konieczne jest przewietrzenie pomieszczenia. Po zetknięciu z mgłą insekt ginie. Dotyczy to także larw i jajeczek, co skutecznie uniemożliwia możliwość rozprzestrzeniania i rozmnażania się.

Ważne aby przed wykonaniem dezynsekcji nie sprzątać pomieszczenia, nie przenosić ani nie wyrzucać mebli i przedmiotów.