Ozonowanie mieszkania - dezynfekcja

Ozonowanie to szybka i bezpieczna metoda dezynfekcji. Ozon jako gaz skutecznie wnika w każdy kąt mieszkania, często niedostępny dla innych metod dezynfekcji. Skutecznie eliminuje wszelkie mikroorganizmy chorobotwórcze, takie jak wirusy, bakterie, pleśnie i grzyby. W ciągu kilku godzin po zabiegu ozonowania ozon zamienia się samoistnie w tlen nie pozostawiając przy tym żadnych substancji ubocznych.
Ozonowanie mieszkania lub domu dla jego dokładnej dezynfekcji zajmuje zazwyczaj do 2 godzin, co przy większych powierzchniach wymaga zastosowania wysokowydajnych ozonatorów.

Ozonowanie - dezodoryzacja

Ozonowanie mieszkania wykonujemy często w celu jego dezodoryzacji, czyli usuwamy ozonem nieprzyjemne zapachy. Podczas ozonowania ozon wnika we wszystkie zakamarki mieszkania usuwając najbardziej niepożądane zapachy, takie jak np. zapach po zwierzętach, zapachy po pożarze i zadymieniu, zapach dymu papierosowego, stęchlizny, pleśni, itp.
Podkreślenia wymaga fakt, że ozonowanie niezwykle skutecznie usuwa uciążliwe, nieprzyjemne zapachy, podczas gdy inne metody dezodoryzacji jedynie je maskują.

Praktyczne informacje

  • Ozonowanie mieszkania zajmuje średnio od 1 do 2 godzin, co zależy od jego powierzchni i kubatury
  • Ozonowanie wymaga odizolowania przestrzeni; pozamykania okien i uszczelnienia drzwi
  • Podczas ozonowania należy wykluczyć obecność ludzi i zwierząt oraz usunąć rośliny żywe
  • Po zakończeniu ozonowania należy pozostawić mieszkanie zamknięte jeszcze przez godzinę, a następnie gruntownie je przewietrzyć (jeśli nie można przewietrzyć mieszkania to należy odczekać minimum 4 godziny do jego normalnego użytkowania)