Dezynfekcja

Ozonowanie to szybka i bezpieczna metoda dezynfekcji. Ozon jako gaz skutecznie wnika w każdy kąt mieszkania, często niedostępny dla innych metod dezynfekcji. Skutecznie eliminuje wszelkie mikroorganizmy chorobotwórcze, takie jak wirusy, bakterie, pleśnie i grzyby. W ciągu kilku godzin po zabiegu ozonowania ozon zamienia się samoistnie w tlen nie pozostawiając przy tym żadnych substancji ubocznych.
Ozonowanie mieszkania lub domu dla jego dokładnej dezynfekcji zajmuje zazwyczaj do 2 godzin, co przy większych powierzchniach wymaga zastosowania wysokowydajnych ozonatorów.

Dezodoryzacja

Ozonowanie mieszkania to także szybka i skuteczna jego dezodoryzacja, czyli usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Podczas ozonowania ozon wnika we wszystkie zakamarki mieszkania usuwając wszelkie zapachy. Skutecznie usunięte są wszelkie zapachy jak np. zapach po zwierzętach, dymu papierosowego, stęchlizny, itd. 

Ozon bardzo skutecznie usuwa uciążliwe zapachy, podczas gdy inne metody dezodoryzacji go jedynie maskują.

Praktyczne informacje

  • Ozonowanie mieszkania zajmuje średnio od 1 do 2 godzin, co zależy od jego powierzchni i kubatury
  • Ozonowanie wymaga odizolowania przestrzeni; pozamykania okien i uszczelnienia drzwi
  • Podczas ozonowania należy wykluczyć obecność ludzi i zwierząt oraz usunąć rośliny żywe
  • Po ozonowaniu należy przewietrzyć mieszkanie lub odczekać minimum 4 godziny do ich normalnego użytkowania
  • Ozon zaczyna samoistnie zamieniać się w tlen już po 30 minutach i przy małym stężeniu nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt