W przypadku pojawienia się w domu, lokalu lub biurze owadów, zwłaszcza pasożytniczych tj. karaluchy, prusaki, pluskwy, komary, mole konieczne jest dezynsekcja. Ta wysoce skuteczna metoda sprawdzi się także w walce z owadami atakującymi drewno czy też w przypadku pojawienia się pcheł czy wszy.

Dezynsekcja to przede wszystkim zwalczanie dorosłych osobników, ale także i larw wykorzystując specjalistyczne środki chemiczne. Najczęściej wykonywana jest w pomieszczeniach zamkniętych tj. budynki mieszkalne czy zakłady pracy ale także w otwartych przestrzeniach tj. posesje czy w ogrodach działkowych.

Podobnie jak w przypadku dezynfekcji gwarancją skuteczności dezynsekcji jest wykonanie zabiegu profesjonalnym sprzętem wykorzystując przy tym certyfikowane i atestowane środki chemiczne.

Zamgławianie to jedna z najbardziej skutecznych i efektownych metod w zwalczaniu szkodliwych owadów tj. prusaki, pluskwy czy karaluchy. Polega na rozprowadzeniu poprzez zamgławiacz ULV tzw. zimnej mgły będącej roztworem wody wymieszanej ze środkiem biobójczym. Metoda ta wykazuje wysoką skuteczność w likwidacji szkodników. W wyniku wysokiego stężenia preparatów insektobójczych w rozprowadzanej mgle oprócz dorosłych osobników pozbywamy się także jajeczek i larw, co czyni tę metodą niezwykle kompleksową i wszechstronną.

W porównaniu do innych metod zwalczania owadów tj. oprysk zamgławianie ULV jest niezwykle skuteczne. Zawdzięcza to przede wszystkich postaci gazowej, mgle, która dzięki dużej gęstości środka do dezynfekcji obejmuje swym działaniem całe pomieszczenie, podczas gdy oprysk działa punktowo. Mgła osadza się na powierzchni i zaczyna odparowywać. Po wejściu z nią w kontakt insekt szybko ginie.

Zamgławianie najczęściej stosuje się na pluskwy, ponieważ jako insekty domowe są wyjątkowo ciężkie do wytępienia. Pluskwy niechętnie opuszczają mieszkanie ze względu na swojego żywiciela jakim jest człowiek. To także insekt, którego bardzo łatwo przynieść z innego miejsca tj. z pracy, hotelu, ze szkoły lub z domu znajomego.

Co ważne, zamgławianie jako metoda dezynsekcji jest w 100% bezpieczna dla kobiet w ciąży oraz zwierząt domowych.